Przejdź do głównej zawartości

Festiwal Kamera Akcja, 9 -12 Maj, Łódź

Zapraszamy na czwartą edycję

Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

9-12 maja w Łodzi

Jest to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone działalności krytyków filmowych, łączące ludzi pasjonujących się filmem, skierowane do widzów ciekawych współczesnego kina i gotowych na zabranie głosu, więc i do Ciebie!

Kamera Akcja to pełna pasji publiczność, miejsce spotkań osób o bardzo różnych poglądach i duża ilość warsztatów i spotkań. Nasi goście opowiedzą o tym jak zaczynali i jak budowali swoją ścieżkę zawodową w branży filmowej. Spotkania poprowadzą m.in.: Tomasz Raczek, Michał Oleszczyk, Patrycja Wanat (Tok FM) czy Dagmara Rode.

Repertuar projekcji został zamknięty w blokach tematycznych prowokujących do dyskusji m.in. Uwikłani, Bezwstydni czy Skonfrontowani. Nie zabraknie także znanego już z poprzednich edycji bloku filmoznawca-filmowiec – w tym roku gościem będzie Barbara Białowąs.. Jak co roku – także ciekawe rozmowy na panelach dyskusyjnych. Wśród gości m.in. Marcin Pieńkowski, Anna Wróblewska, Marcin Adamczak, Tomasz Raczek, Anna Tatarska, Kamila Żyto, Łukasz Maciejewski.

Gorąco zapraszamy wszystkich pasjonatów kina do Łodzi w dniach 9-12 maja br. Dołączcie do nas! Karnety prasowe i blogerskie – bezpłatne. Wszystkie szczegóły na naszej stronie: kameraakcja.com.pl

Zapisy na warsztaty i spotkania: malwina@kameraakcja.com.pl

Warsztaty i spotkania:

OSTATNI FOTEL PO PRAWEJ STRONIE. FAKTY I MITY PRACY KRYTYKA FILMOWEGO

Spotkanie z Michałem Oleszczykiem: piątek 10 maja 2013 r., godz. 10:00, ŁDK

VIDEOBLOG JAKO NOWA TELEWIZJA. JAK ROBIĆ PROGRAMY TV W NOWYCH MEDIACH?

Spotkanie z Agnieszką Magdziarek i Magdą Felis: piątek 10 maja 2013 r., godz. 12:30, ŁDK

KONTRASTOWE UJĘCIE. JAK PISAĆ CELNE TEKSTY KRYTYCZNE?

Spotkanie z Joanna Figarska redaktorką naczelną magazynu „Kontrast”: piątek 10 maja 2013 r., godz. 14:30, ŁDK

UWODZICIEL PUBLICZNOŚCI. JAK PROWADZIĆ RADIOWE ROZMOWY O FILMIE?

Spotkanie z Patrycją Wanat redaktorką naczelną działu kultura w Tok FM: piątek 10 maja 2013 r., godz. 15:45, ŁDK

AKCJA FILMOZNAWCA. CO W FILMOZNAWSTWIE PISZCZY?

Spotkanie studentów ośrodków filmoznawczych w Polsce: sobota 11 maja 2013 r., godz. 13:00, ŁDK

JAK NIE MIEĆ KACA (PO WAWIE). O ROLI KRYTYKA FILMOWEGO

Warsztaty z Tomaszem Raczkiem: sobota 11 maja 2013 r., godz. 10:00, ŁDK

KINOMOVIE. ILU WIDZÓW TYLE ZNACZEŃ

Warsztaty z interpretacji filmu z Dagmarą Rode: niedziela 12 maja 2013 r., godz. 12:30, ŁDK


więcej informacji pod : kameraakcja.com.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…