Przejdź do głównej zawartości

Festiwal Kamera Akcja, 9 -12 Maj, Łódź

Zapraszamy na czwartą edycję

Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

9-12 maja w Łodzi

Jest to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone działalności krytyków filmowych, łączące ludzi pasjonujących się filmem, skierowane do widzów ciekawych współczesnego kina i gotowych na zabranie głosu, więc i do Ciebie!

Kamera Akcja to pełna pasji publiczność, miejsce spotkań osób o bardzo różnych poglądach i duża ilość warsztatów i spotkań. Nasi goście opowiedzą o tym jak zaczynali i jak budowali swoją ścieżkę zawodową w branży filmowej. Spotkania poprowadzą m.in.: Tomasz Raczek, Michał Oleszczyk, Patrycja Wanat (Tok FM) czy Dagmara Rode.

Repertuar projekcji został zamknięty w blokach tematycznych prowokujących do dyskusji m.in. Uwikłani, Bezwstydni czy Skonfrontowani. Nie zabraknie także znanego już z poprzednich edycji bloku filmoznawca-filmowiec – w tym roku gościem będzie Barbara Białowąs.. Jak co roku – także ciekawe rozmowy na panelach dyskusyjnych. Wśród gości m.in. Marcin Pieńkowski, Anna Wróblewska, Marcin Adamczak, Tomasz Raczek, Anna Tatarska, Kamila Żyto, Łukasz Maciejewski.

Gorąco zapraszamy wszystkich pasjonatów kina do Łodzi w dniach 9-12 maja br. Dołączcie do nas! Karnety prasowe i blogerskie – bezpłatne. Wszystkie szczegóły na naszej stronie: kameraakcja.com.pl

Zapisy na warsztaty i spotkania: malwina@kameraakcja.com.pl

Warsztaty i spotkania:

OSTATNI FOTEL PO PRAWEJ STRONIE. FAKTY I MITY PRACY KRYTYKA FILMOWEGO

Spotkanie z Michałem Oleszczykiem: piątek 10 maja 2013 r., godz. 10:00, ŁDK

VIDEOBLOG JAKO NOWA TELEWIZJA. JAK ROBIĆ PROGRAMY TV W NOWYCH MEDIACH?

Spotkanie z Agnieszką Magdziarek i Magdą Felis: piątek 10 maja 2013 r., godz. 12:30, ŁDK

KONTRASTOWE UJĘCIE. JAK PISAĆ CELNE TEKSTY KRYTYCZNE?

Spotkanie z Joanna Figarska redaktorką naczelną magazynu „Kontrast”: piątek 10 maja 2013 r., godz. 14:30, ŁDK

UWODZICIEL PUBLICZNOŚCI. JAK PROWADZIĆ RADIOWE ROZMOWY O FILMIE?

Spotkanie z Patrycją Wanat redaktorką naczelną działu kultura w Tok FM: piątek 10 maja 2013 r., godz. 15:45, ŁDK

AKCJA FILMOZNAWCA. CO W FILMOZNAWSTWIE PISZCZY?

Spotkanie studentów ośrodków filmoznawczych w Polsce: sobota 11 maja 2013 r., godz. 13:00, ŁDK

JAK NIE MIEĆ KACA (PO WAWIE). O ROLI KRYTYKA FILMOWEGO

Warsztaty z Tomaszem Raczkiem: sobota 11 maja 2013 r., godz. 10:00, ŁDK

KINOMOVIE. ILU WIDZÓW TYLE ZNACZEŃ

Warsztaty z interpretacji filmu z Dagmarą Rode: niedziela 12 maja 2013 r., godz. 12:30, ŁDK


więcej informacji pod : kameraakcja.com.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro