Przejdź do głównej zawartości

Nuda..

Nudzi mi sie...
To jest jedna z najczestszych mysli czlowieka.
By nude 'zabic' spotykamy sie z przyjaciolmi, bo z nimi zawsze mozna cos zrobic, badz tez znajdujemy sobie inne zajecie na przyklad mord.
Jesienia z przeplywajacej przez Augustow rzeki Netty wylowiono odarte z ubrania zwloki kobiety. Przed smiercia została brutalnie zgwałcona i zmasakrowana. Zabojcy polamali jej kosci, a nastepnie wrzucili do wody.
Okazalo sie, iz ofiara jest 29-latka, ktora zaginela idac na randke. Juz wowczas media i mieszkancy nazwali nieznanego sprawcę bestia. Teraz okazalo sie, ze bestie sa dwie. Po pol roku policji udało się ujac mordercow. To bracia S., mlodzi mieszkancy centrum Augustowa.
Bracia S. przyszli nad bulwar, bo sie nudzili. Mieli ochote na zabawe. Kiedy zauwazyli Anete, zaczepili ją. Potem nawymyslali Anecie od najgorszych. Na koniec zaczeli okladać dziewczyne piesciami i kopac. Ale i tego było im malo. Rozebrali Anete do naga i zgwalcili. Kiedy była nieprzytomna, wrzucili ja do lodowatej rzeki. Nie miala zadnych szans na przezycie. Bracia S. poszli dalej się bawic.
Ludzie popelniaja obrzydliwe przestepstwa z rozmaitych motywow. Jednakze najgorszymi przestepcami wydają się byc ci, ktorzy sa po prostu głupi. Brutalnie morduja, gwałca, zostawiaja mnostwo sladow. Potem wracaja do domow, jak gdyby nic sie nie stalo. I tam, predzej lub pozniej, zgarnia ich policja.
Trudno okreslic ich inaczej – ci bandyci sa jak zwierzeta. Nie maja sumienia, nie maja wyobrazni, kieruja się wylacznie instynktami. Owszem, takie zdegenerowane jednostki zawsze znajdowały się wśród ludzi. Lecz kiedys spoleczenstwo mialo przynajmniej mozliwosc eliminacji bestii. A teraz musi je dokarmiać...

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…