Przejdź do głównej zawartości

Nuda..

Nudzi mi sie...
To jest jedna z najczestszych mysli czlowieka.
By nude 'zabic' spotykamy sie z przyjaciolmi, bo z nimi zawsze mozna cos zrobic, badz tez znajdujemy sobie inne zajecie na przyklad mord.
Jesienia z przeplywajacej przez Augustow rzeki Netty wylowiono odarte z ubrania zwloki kobiety. Przed smiercia została brutalnie zgwałcona i zmasakrowana. Zabojcy polamali jej kosci, a nastepnie wrzucili do wody.
Okazalo sie, iz ofiara jest 29-latka, ktora zaginela idac na randke. Juz wowczas media i mieszkancy nazwali nieznanego sprawcę bestia. Teraz okazalo sie, ze bestie sa dwie. Po pol roku policji udało się ujac mordercow. To bracia S., mlodzi mieszkancy centrum Augustowa.
Bracia S. przyszli nad bulwar, bo sie nudzili. Mieli ochote na zabawe. Kiedy zauwazyli Anete, zaczepili ją. Potem nawymyslali Anecie od najgorszych. Na koniec zaczeli okladać dziewczyne piesciami i kopac. Ale i tego było im malo. Rozebrali Anete do naga i zgwalcili. Kiedy była nieprzytomna, wrzucili ja do lodowatej rzeki. Nie miala zadnych szans na przezycie. Bracia S. poszli dalej się bawic.
Ludzie popelniaja obrzydliwe przestepstwa z rozmaitych motywow. Jednakze najgorszymi przestepcami wydają się byc ci, ktorzy sa po prostu głupi. Brutalnie morduja, gwałca, zostawiaja mnostwo sladow. Potem wracaja do domow, jak gdyby nic sie nie stalo. I tam, predzej lub pozniej, zgarnia ich policja.
Trudno okreslic ich inaczej – ci bandyci sa jak zwierzeta. Nie maja sumienia, nie maja wyobrazni, kieruja się wylacznie instynktami. Owszem, takie zdegenerowane jednostki zawsze znajdowały się wśród ludzi. Lecz kiedys spoleczenstwo mialo przynajmniej mozliwosc eliminacji bestii. A teraz musi je dokarmiać...

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

100 książek wszechczasów dziennika The Guardian

1. "Obcy" Albert Camus

2. "Berlin Alexanderplatz" Alfred Döblin

3. "A Sentimental Education" Gustave Flaubert

4. "Absalomie, Absalomie...: William Faulkner

5. "Anna Karenina" Lew Tolstoj

6. "Baśnie i opowieści" Hans Christian Andersen

7. "Baśnie z 1001 nocy"

8. "Biesy" Fiodor Dostojewski

9. "Blaszany bębenek" Günter Grass

10. "Boska komedia" Dante Alighieri

11."Bracia Karamazow" Fiodor Dostojewski

12. "Buddenbrookowie" Tomasz Mann

13. "Children of Gebelawi" Naguib Mahfouz

14. "Czarodziejska góra" Thomas Mann

15. "Czerwone i czarne" Stendhal

16. "Człowiek bez właściwości" Robert Musil

17. "Dekameron" Giovanni Boccaccio

18. "Diary of a Madman and Other Stories" Lu Xun

19. "Do latarni morskiej" Virginia Woolf

20. "Dom lalki (Nora): dramat w trzech aktach" Henrik Ibsen

21. "Don Kichot" Miguel de C…