Przejdź do głównej zawartości

Jezus i Homosekualisci

I kto teraz zechce powiedzieć, że polski Kościół to bastion Ciemnogrodu?
Jak wczoraj poinformował portal "Dziennika", lubelski arcybiskup Józef Życiński stanął w obronie homoseksualistów. Dziennikarze przytaczają wypowiedzi kościelnego hierarchy dla lokalnego katolickiego radia eR. Życiński podkreślił, iż homoseksualiści też są stworzeniami bożymi:
Trzeba pamiętać, że bez względu na orientację seksualną jesteśmy odkupieni przez Jezusa Chrystusa, bez względu na zagubienie życiowe jednej czy drugiej osoby, obowiązuje nas ten szacunek wyrażający uznanie dla godności ludzkiej.
Warto zwrócić uwagę, na to delikatne podkreślenie "zagubienia życiowego". Czyli tolerancja jest – akceptacja nie. Mimo wszystko jednak, arcybiskup poszedł w swoich słowach daleko. W Watykanie nie każdy przyznałby, iż Jezus umarł także za homoseksualistów.
Hierarcha udzielił również duszpasterskiej porady wiernym:
Homoseksualistów trzeba traktować z należną godnością, a do samego zjawiska homoseksualizmu trzeba podchodzić z szacunkiem i delikatnością. (…) Przestrzegam przed używaniem wobec homoseksualistów emocjonalnych i obraźliwych sformułowań.
Chcąc, czy nie chcąc, tym ostrzeżeniem arcybiskup wpisał się w trwającą właśnie dyskusję o ewentualnej karze więzienia dla osób obrażających homoseksualistów. Wczoraj pisaliśmy o projekcie przewidującym trzy lata więzienia. Tymczasem dziś pojawiły się informacje, iż lewicowi posłowie postulują aż 5 lat za tę niewiarygodną zbrodnię.
Może
więc arcybiskup po prostu przygotowuje swoje owieczki na ciężkie czasy?

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…