Przejdź do głównej zawartości

Juwenalia, kto nie pije ten kanalia..

Nadszedł czas juwenaliów. Czas szalonej zabawy studentów. Coraz bardziej szalonej.
W akademiku Politechniki Warszawskiej zmarł student - donosi Radio Zet. Tragedia jest efektem juwenaliowej libacji, o czym opowiedziała jedna ze studentek:
To było związane z alkoholem, chłopaka nie dopilnowali (...) były zawody, kto więcej wypije.
Juwenalia dopiero się zaczynają, a już przynoszą takie owoce. Ale po zeszłorocznym święcie studentów nic nie powinno nas dziwić. Był już gwałt, zdemolowany samochód odwrócony na dach, a nawet pijany nożownik, miotający ostrza z okna akademika. Śmierć z przepicia dobrze wpisuje się w taki obraz.
Cóż, faktycznie studenci zawsze umieli bawić się naprawdę ostro. Już średniowieczni żacy cieszyli się ponurą sławą. Równocześnie jednak wiadomo było, że stanowią przyszłą elitę. Przestrzegali zasad, wszystko miało swoje granice. A dziś?
W zachowaniu dzisiejszych studentów nic elitarnego już nie ma. Piją, biją i demolują jak najgorszy motłoch. Jasne, nie wszyscy - jednak to nie ci nieco porządniejsi kreują wizerunek współczesnego polskiego żaka. Wizerunek coraz bardziej odpychający.
Ale skoro studia są teraz dla każdego, a uczelnie taśmowo produkują magistrów, czy można spodziewać się czegoś innego? O elitaryzmie po prostu mowy być już nie może.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…