Przejdź do głównej zawartości

Aniol Stroz w Monachium

Monachium jest bezpiecznym miastem, w roku 2oo8 doszlo tam tylko do trzech zabojstw. Mentalnosc wolno zyjacych tam ludzi? Czy moze niezachwiane sluzby porzadku?
Ofiary znajdowaly sie w wiekszosci w willach w dzienlnicy Bogenhausen badz tez w spokojnym Westen. Zostaly odkryte w patek wieczorem badz w niedziele.
Ofiary czyjejs agresji badz nienawisci, zostaly zatrote, zastrzelone, zasztyletowane.
Zazdrosci i nienawisc w duzym miescie..wyjete ze sceniariuszow popularnych serii kraminalnych.
W rzeczywistosci w Monachium panuje wiekszy spokuj niz w innych duzych niemieckich metropoliach.
Czy sa przez to Monachijczycy lepszymi ludzmi? Boja sie przemocy? Czy moze lezy to gleboko w ich korzeniach? Znalezc i zlikwidowac Zlo...
Monachium to moze i jedno z najdrozszych miast niemieckich, ale wedlug statystyk odsetek bezrobotnych jest bardzo maly. Jezeli ktos ma staly dochod, ma takze mieszkanie, hobby i nie 'schodzi na lewo'.
Policyjna Strategia bezpieczenstwa i socjalna kontrola obywateli pozwala na zachowanie duzego miasta w spokoju.
Dla innych miast- wzor do nasladowania.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro