Przejdź do głównej zawartości

Aniol Stroz w Monachium

Monachium jest bezpiecznym miastem, w roku 2oo8 doszlo tam tylko do trzech zabojstw. Mentalnosc wolno zyjacych tam ludzi? Czy moze niezachwiane sluzby porzadku?
Ofiary znajdowaly sie w wiekszosci w willach w dzienlnicy Bogenhausen badz tez w spokojnym Westen. Zostaly odkryte w patek wieczorem badz w niedziele.
Ofiary czyjejs agresji badz nienawisci, zostaly zatrote, zastrzelone, zasztyletowane.
Zazdrosci i nienawisc w duzym miescie..wyjete ze sceniariuszow popularnych serii kraminalnych.
W rzeczywistosci w Monachium panuje wiekszy spokuj niz w innych duzych niemieckich metropoliach.
Czy sa przez to Monachijczycy lepszymi ludzmi? Boja sie przemocy? Czy moze lezy to gleboko w ich korzeniach? Znalezc i zlikwidowac Zlo...
Monachium to moze i jedno z najdrozszych miast niemieckich, ale wedlug statystyk odsetek bezrobotnych jest bardzo maly. Jezeli ktos ma staly dochod, ma takze mieszkanie, hobby i nie 'schodzi na lewo'.
Policyjna Strategia bezpieczenstwa i socjalna kontrola obywateli pozwala na zachowanie duzego miasta w spokoju.
Dla innych miast- wzor do nasladowania.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…