Przejdź do głównej zawartości

Przyszła pora na Seniora


Idą na szarym końcu, powolnym krokiem, elegancko ubrani, o siwych włosach. Ich głosy nie miały w państwie większego znaczenia. Do czasu...

W sierpniu zeszłego roku 12 seniorów założyło Partię Rencistów (Rentnerinnen und Rentner Partei RRP) w celu poprawy warunków życia i wyegzekwowania nowych, lepszych praw.

Nie od dziś wiadomo, że renciści i emeryci maja najmniej swobód, ulg, praw. Mimo niskich emerytur maja spore wydatki i to nie na przyjemności lecz na podstawowe artykuły do życia takie jak opłaty za prąd, wodę, abonament.

Jedna z najbardziej uciskanych grup społecznych- jak powiedziałby XIX-wieczny działacz polityczny.

Wreszcie seniorzy postanowili zerwać pakt milczenia i wszczęli z korzyścią dla siebie, działalność polityczną. W końcu 20 milonów rencistów w Niemczech to nie jest nic nie znaczący odsetek ludności - to jest 20 milionów wyborców, te 20 milionów głosów bedzie mogło nadać całkiem inny ton polityce socjalnej, jesli tylko zechce.

W zeszłym tygodniu w Feilbach koło Stuttgartu seniorzy stawiali swe pierwsze kroki na politycznej scenie. Narazie najmłodsza partia Niemiec uczy się samodzielnie chodzić, postępy robi szybko. Juz dzis wiadomo, że Rentnerinnen und Rentner Partei RRP będzie brała udział w wyborach do parlamentu i europarlamentu w 2009 roku.

Jak mówi szef partii Helmut Polzer, motywacją dla seniorów jest TA liczba: "Nas jest 20 milionów- jesteśmy więc potegą".

Potęgą, która nie może być zignorowana przez państwo.Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

100 książek wszechczasów dziennika The Guardian

1. "Obcy" Albert Camus

2. "Berlin Alexanderplatz" Alfred Döblin

3. "A Sentimental Education" Gustave Flaubert

4. "Absalomie, Absalomie...: William Faulkner

5. "Anna Karenina" Lew Tolstoj

6. "Baśnie i opowieści" Hans Christian Andersen

7. "Baśnie z 1001 nocy"

8. "Biesy" Fiodor Dostojewski

9. "Blaszany bębenek" Günter Grass

10. "Boska komedia" Dante Alighieri

11."Bracia Karamazow" Fiodor Dostojewski

12. "Buddenbrookowie" Tomasz Mann

13. "Children of Gebelawi" Naguib Mahfouz

14. "Czarodziejska góra" Thomas Mann

15. "Czerwone i czarne" Stendhal

16. "Człowiek bez właściwości" Robert Musil

17. "Dekameron" Giovanni Boccaccio

18. "Diary of a Madman and Other Stories" Lu Xun

19. "Do latarni morskiej" Virginia Woolf

20. "Dom lalki (Nora): dramat w trzech aktach" Henrik Ibsen

21. "Don Kichot" Miguel de C…