Przejdź do głównej zawartości

Stopklatka TV

wspólny projekt Stopklatka S.A., Kino Polska TV S.A. oraz Agora S.A.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie ogólnodostępnego kanału TV o tematyce filmowej, który za pośrednictwem platformy DVB-T będzie odbierany poprzez cyfrową telewizję naziemną (MUX₁).

Projekt Stopklatka TV został zgłoszony do zorganizowanego przez KRRiT przetargu na uruchomienie kanału filmowego dostępnego w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Stopklatka TV w swojej ofercie zakłada emisję filmów fabularnych, dokumentów i animacji - zarówno polskich, jak i światowych. Dzięki nadawaniu w technologii Hbb TV, widzowie Stopklatka TV będą mogli skorzystać
z możliwości, jakie telewizji daje Internet.

Siłą projektu Stopklatka TV jest połączenie uzupełniających się kompetencji
i doświadczeń trzech silnych graczy medialnych:

Stopklatka S.A. – wydawca najstarszego w Polsce i jednego z najpopularniejszych internetowych serwisów filmowych. Jest pionierem w wykorzystywaniu Internetu
do promocji wydarzeń kulturalnych. Spółka notowana na NewConnect.

Kino Polska TV S.A. – wydawca pierwszego i zarazem jedynego kanału telewizyjnego oferującego wyłącznie polskie produkcje – Kino Polska i Kino Polska Muzyka. Spółka aktywnie wspiera polską kinematografię, wydając tematyczne zestawy DVD, rekonstruując cyfrowo analogowe kopie filmowych arcydzieł i włączając się w nowe produkcje. Spółka należy do polskiego oddziału SPI International - jednego
z głównych dystrybutorów filmów i programów telewizyjnych na światowym rynku.

Agora S.A. – wydawca Gazety Wyborczej, bezpłatnego dziennika Metro oraz wielu czasopism, a także serwisów internetowych skupionych wokół Gazeta.pl - jednego
z najczęściej odwiedzanych portali w Polsce. Agora jest również właścicielem sieci kin Helios, firmy dystrybucyjnej Next Film i serwisu VOD (video-on-demand) Kinoplex.pl. Spółka posiada także stacje radiowe, wydawnictwo książkowo-płytowe i firmę reklamy zewnętrznej.


Więcej o projekcie Stopklatka TV przeczytasz na:
www.stopklatka.pl/myslimy-o-telewizji

(informacja prasowa)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…