Przejdź do głównej zawartości

Links Zwo, Drei, Vier...

parararara

To pierwsze co mi przychodzi na myśl po lekturze Wielkiego Marszu autorstwa S. Kinga.
Akcja dzieje się w skontrolowanej przez wojsko i politykę Ameryce przyszłości, gdzie dla rozrywki raz na jakiś czas organizuje się tytułowe wydarzenie.
Chłopcy poniżej osiemnastego roku życia muszą iść tak długo dopóki nie wyzioną ducha na urozmaiconej trasie, zaopatrzeni w konserwy i wodę, mogą zatrzymać się jedynie na parę sekund, ale później muszą gonić by nie zarobić kulkę w głowę.

"Zachęcam każdego Amerykanina do jak najczęstszych intensywnych spacerów. To ne tylko zdrowie, to frajda" J.F. Kennedy

Ironiczny cytat jest wstępem do dosyć tajemniczej lektury. Autor sukpia się tylko i wyłącznie na tym, co jest tu i teraz, co mnie wyjątkowo drażniło. Nie wiemy jak doszło do aktualnego stanu kraju oraz do tego jak powstał Wielki Marsz i jakie ma znaczenie.
U Kinga lubię to, że żadna z jego postaci nie jest ani w stu procentach dobra, ani w stu procentach zła, jednak przy tejże lekturze ani jedna z postaci nie zapadła mi w myślach na dłużej, ani mną nie wstrząsneła.
Cienką książeczkę można przeczytać w jeden dzień, w ten sam dzień można ją zapomnieć.
Moim zdaniem niezbyt udana powieść, widać w niej jak niekoronowany mistrz literatury grozy dopiero co znajduje swój styl i uczy się nad nim panować.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…