Przejdź do głównej zawartości

Seksi flexi*

Notatki o skandalu - Babcia i kiciuś

Książki jeszcze nie dorwałam, więc nie będzie tu żadnej analizy porównawczej.
Jedyną kontrowersją w tej produkcji jest zakazany związek, reszta jest w normie. Samotna nauczycielka ze strachem przed samotnością stosuje terror wobec jej 'przyjaciółek', ale i tak nadal pozostaje sama.
Może gdybym miała lepszy dzień pokusiła bym się o psychoanalizę, ale..
Świetny film, mimo iż wydawać by się mogło że temat jest już dosyć popularny gra aktorska C. Blanchett i J.Dench wznosi go na inny wyższy poziom.


Oczy szeroko zamknięte - Bye Stanley

Długo na niego polowałam a kiedy już go upolowałam nie potrafiłam się oderwać od ekranu.
Ja chcę więcej takich psycho- magicznych filmów !


Ostatnie Tango w Paryżu - Sado-psycho-maso w Paryżu

Cóż wygląda na to , iż nie tylko ja jedna jestem nieco... rozczarowana tą produkcją. Ale jak na te latka to mogła być kontrowersja, skandal ale teraz to by nie przeszło. Jedynym skandalem jest tam "TA" scena. Psychiczny mobbing zamiast ostrego bara bara, to jest to. I nawet sam Brando nie wykazał się zbytnio, jako że to klasyk , to trzeba obejrzeć..


Gorzkie Gody - Seksowna Broń

"Seks jest nie tylko słabością, ale też bronią"


Śmierć i dziewczyna - A zapowiadało się tak ciekawie..

Śmierci było niewiele, a dziewczyna jedna, do tego dodaj chęć zemsty i słabe dialogi.
Co się stało Panie Polański?
* żeby nie był znów ten sam tytuł.. IV

Blacque M.

Komentarze

suzarro pisze…
"Psychiczny mobbing zamiast ostrego bara bara, to jest to. "
MADE MY DAY :D

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…