Przejdź do głównej zawartości

Seksi flexi*

Notatki o skandalu - Babcia i kiciuś

Książki jeszcze nie dorwałam, więc nie będzie tu żadnej analizy porównawczej.
Jedyną kontrowersją w tej produkcji jest zakazany związek, reszta jest w normie. Samotna nauczycielka ze strachem przed samotnością stosuje terror wobec jej 'przyjaciółek', ale i tak nadal pozostaje sama.
Może gdybym miała lepszy dzień pokusiła bym się o psychoanalizę, ale..
Świetny film, mimo iż wydawać by się mogło że temat jest już dosyć popularny gra aktorska C. Blanchett i J.Dench wznosi go na inny wyższy poziom.


Oczy szeroko zamknięte - Bye Stanley

Długo na niego polowałam a kiedy już go upolowałam nie potrafiłam się oderwać od ekranu.
Ja chcę więcej takich psycho- magicznych filmów !


Ostatnie Tango w Paryżu - Sado-psycho-maso w Paryżu

Cóż wygląda na to , iż nie tylko ja jedna jestem nieco... rozczarowana tą produkcją. Ale jak na te latka to mogła być kontrowersja, skandal ale teraz to by nie przeszło. Jedynym skandalem jest tam "TA" scena. Psychiczny mobbing zamiast ostrego bara bara, to jest to. I nawet sam Brando nie wykazał się zbytnio, jako że to klasyk , to trzeba obejrzeć..


Gorzkie Gody - Seksowna Broń

"Seks jest nie tylko słabością, ale też bronią"


Śmierć i dziewczyna - A zapowiadało się tak ciekawie..

Śmierci było niewiele, a dziewczyna jedna, do tego dodaj chęć zemsty i słabe dialogi.
Co się stało Panie Polański?
* żeby nie był znów ten sam tytuł.. IV

Blacque M.

Komentarze

suzarro pisze…
"Psychiczny mobbing zamiast ostrego bara bara, to jest to. "
MADE MY DAY :D

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…