Przejdź do głównej zawartości

Ostatnio..... (III)

Zakochani w Rzymie - Iść w stronę emerytury

Stary Allen to nie ten sam młody Allen, pewno ciągle to słyszycie, że się wypala, że latka mu lecą a świeże pomysły to niewypały..
Jego najnowsza produkcja wrzuca nas w sam środek Rzymu i każe podążać za kilkoma różnymi ludźmi (zazwyczaj Amerykaninami jakże by inaczej). Osobiście najbardziej wolałam gonić najwspanialszego na świecie 'zwykłego faceta' który ni stąd ni zowąd staje się sławny...ale czy zasłużenie?
Innych 'głównych' postaci obdarzyłabym minimalnym zainteresowaniem, gdyby tylko Pan Allen mi na to pozwolił.
Warto czy nie warto ? Jak dla mnie- warto, chociażby tylko wielbionego przeze mnie pod niebiosa Roberta Benigni'ego, bo co jak co, ale to jego a nie reżysera nazwisko skusiło mnie na seans.


Przyjaciel do końca świata - Idź na całość, za trzy tygodnie koniec świata

I co by tu zrobić... hmm..wynająć zabójcę, znaleźć sobie przyjaciela.. a może wyruszyć z nieznajomą w podróż i złożyć wizytę szkolnej miłości? O tak, to jest to, no to w drogę.
Przyjemny film na deszczowe południe, nie żadne wybitne dzieło, nie koncentruje się na wymyślnych efektach specjalnych, ani nawet na psychoanalizie. Produkcja jest nijaka, ni to na mega plus ni to na 'hejta'.


Whisky dla aniołów - Whisky changed my life

Nie nie moje, ale grupki młodych Szkotów z paroma wyrokami na karku ;)
I tu mam taki sam dylemat jak w filmie powyżej - nie wiem jak to ocenić. Niby na plus, ale ale ale..


 Klub Winowajców - To nie ja, ale moi rodzice !

Może gdybym miała mniej latek na karku to by mi przypadł do gustu, ale tym czasem do mnie nie przemawia, nic a nic.


Blacque M.

Komentarze

suzarro pisze…
No jak to tak nie lubić Breakfast Club? Ale dobra, miałam akurat dobrą fazę na ten film :D
Klaudyna pisze…
Ja za Allenem nie przepadam. Ale chciałabym kiedyś nadrobić jego filmy, zwłaszcza te stare.

Breakfast Club mi się bardzo podobał, ale to nie jest film, który ogląda się kilka razy.

P.S. Ta weryfikacja, która ma udowodnić, że nie jestem automatem jest irytująca ;)

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro