Przejdź do głównej zawartości

Z serii : odkrycia muzyczne


W zeszłym tygodniu wybrałam się na koncert francuskiej grupy La Femme, był to czysto spontaniczny wypad w stylu "wyszłabym gdzieś ale nie wiem gdzie", który okazał się sporym sukcesem, a sam koncert mimo słabej organizacji miał swój czar.
Nie znam się zbyt dobrze na muzyce więc nawet nie wiem jak ich sklasyfikować, powiem tylko że dźwięki Paryskiej grupy są dobre i do tańca i do różańca, a od wokalistki nie można spuścić oczu.
Charyzmatyczna grupa - charyzmatyczna muzyka.

Enjoy ;)


PS. wiem że dawno mnie tu nie było i was z całego serca za to przepraszam. Mój urlop dziekańśki się skończył i mam teraz sporo rzeczy na głowie i nie zawsze jestem w stanie się ze wszystkim wyrobić. Ale niedługo po nieszczęsnej sesji będę miała ferie więc i więcej czasu i na filmy i na pisanie.

Komentarze

owca pisze…
Yay, Ty żyjesz! :D
Nie przepraszaj, blogowanie poczeka, powodzenia na sesji :)
Klaudyna pisze…
Witamy po przerwie :)
Powiedzenia na egzaminach i czekam na nowe notki, które będę czytać z przyjemnością :)

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…