Przejdź do głównej zawartości

Gwiazdy nie zawsze muszą świecić.

Najnowsza produkcja Stevena Soderbergha niesie za sobą mnóstwo oczekiwań. Gwiazdorska obsada, ciekawy scenariusz... Zainteresowani?
Otóż film jest o tajnej 'prywatnej' agentce CIA, która mimo świetnych wyników w pracy zostaje wrobiona w poważne rządowe przestępstwo przez swojego byłego kochanka.
Streszczenie fabuły w jednym zdaniu- nie każdy film może się tym 'cieszyć'.
Czasami Fantazja porywa nas w swe ramiona i odpływamy daleko daleko, ale tym razem pozostajemy stabilnie stojąc z gruntem pod nogami.
'Ścigana' to miks z scen walk i dialogów, nic poza tym. 1.5 godziny mija bardzo szybko, apatycznie.
Ni to film na plus ni na minus.
Gwiazdy kina grające 'epizody' w tym filmie to tylko kolorowe kredki nadające kolor szarej malowance. Ale w gruncie rzeczy kolory pozostały niezbyt widoczne.Tak jakby nigdy ich tam nie było.
Imponujące CV to nie wszystko, trzeba mieć również charakterek i siłę przebicia, a 'Ścigana' to tylko piękny papierek, bez wewnętrznego piękna niewidocznego dla oka.


Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…