Przejdź do głównej zawartości

Gwiazdy nie zawsze muszą świecić.

Najnowsza produkcja Stevena Soderbergha niesie za sobą mnóstwo oczekiwań. Gwiazdorska obsada, ciekawy scenariusz... Zainteresowani?
Otóż film jest o tajnej 'prywatnej' agentce CIA, która mimo świetnych wyników w pracy zostaje wrobiona w poważne rządowe przestępstwo przez swojego byłego kochanka.
Streszczenie fabuły w jednym zdaniu- nie każdy film może się tym 'cieszyć'.
Czasami Fantazja porywa nas w swe ramiona i odpływamy daleko daleko, ale tym razem pozostajemy stabilnie stojąc z gruntem pod nogami.
'Ścigana' to miks z scen walk i dialogów, nic poza tym. 1.5 godziny mija bardzo szybko, apatycznie.
Ni to film na plus ni na minus.
Gwiazdy kina grające 'epizody' w tym filmie to tylko kolorowe kredki nadające kolor szarej malowance. Ale w gruncie rzeczy kolory pozostały niezbyt widoczne.Tak jakby nigdy ich tam nie było.
Imponujące CV to nie wszystko, trzeba mieć również charakterek i siłę przebicia, a 'Ścigana' to tylko piękny papierek, bez wewnętrznego piękna niewidocznego dla oka.


Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…